1. Rūpinamės sveikata
  2. Visos istorijos
  3. Kaip orų pokyčiai veikia mano migreną?

Kaip orų pokyčiai veikia mano migreną?

Getty Images / Thinkstock

„Dani, girdėjai, kad rytoj bus 20 laipsnių šilčiau? Laukiu nesulaukiu!“

Kaskart išgirdusi tokius žodžius susigūžiu. Kodėl? Nes man dideli temperatūros pokyčiai dažnai reiškia galimai intensyvesnius migrenos simptomus.

Paprastai jaučiu, kai artėja lietus ar temperatūros pokyčiai. Dažnai jaučiu besikeičiantį slėgį galvoje. Kartais taip nutinka net likus dienai iki pokyčio. O tada, temperatūrai nukritus ar pakilus 10–15 laipsnių, imu nerimauti, kad tai paskatins naują migrenos priepuolį.

Mano kova su besikeičiančiais orais yra reali ir sekinanti. Toliau pateikiu dar šiek tiek informacijos apie ryšį tarp migrenos ir slėgio pokyčių, ir kaip su tuo tvarkausi savo gyvenime.

Mes ne vieni

Migrena kiekvieną žmogų veikia skirtingai, tačiau tam tikri ją sukeliantys dirgikliai yra visiems bendri. Anot Amerikos migrenos fondo, daugiau nei trečdalis nuo lėtinės migrenos kenčiančių žmonių teigia, kad jų simptomams įtakos turi orų pokyčiai.

Su orais susiję dirgikliai gali būti aukšta arba žema drėgmė, netikėti ar dideli temperatūros pokyčiai, barometrinio slėgio pokyčiai ir ryški saulės šviesa. Tad tie, kam tenka gyventi su migrena, turi kovoti ne tik su migrenos priepuolių sukeliamu skausmu, bet ir tokiais nekontroliuojamais reiškiniais kaip orai.

Kodėl taip nutinka?

Iki šiol atlikti moksliniai tyrimai dar nerado aiškaus ryšio tarp oro ir migrenos priepuolių ir negali atsakyti į klausimą, kodėl kai kuriuos žmones veikia slėgio pokyčiai. Viena galima priežastis yra ta, kad orų pokyčiai gali išbalansuoti smegenų cheminę medžiagą seratoniną ir dėl to sukelti migreną.

O slėgio pokyčiai gali išplėsti kraujagysles – tai sukelia neįprastą kraujotaką ir sužadina migreną.

Orų, deja, neišvengsi

Gyvenu Niujorke, kur besikeičiantys orai yra normalus dalykas. Dėl to orų poveikį migrenai priimu kaip savo gyvenimo dalį.

Anksčiau mėginau gyventi pastovesnėmis sausomis klimato sąlygomis norėdama pažiūrėti, ar pajusiu pagerėjimą. Tuo metu migrena šiek tiek susilpnėjo, bet skausmas vis tiek buvo nemažas. Palengvėjimas buvo nepakankamas, kad būtų priežastis apsistoti toje vietoje ilguoju laikotarpiu.

Kaip tvarkytis su migrena besikeičiant orams

Kai jaučiu besikeičiantį orą ar pastebiu atslenkančius pilkus debesis, suprantu, kad galiu patirti migrenos priepuolį. Po to stengiuosi daug apie tai negalvoti. Aš negaliu to kontroliuoti.

Jei leisiu sau nusiminti ar susierzinti dėl tokios situacijos, tai problemą tik dar labiau padidins. Nors tai ir sunku, supratau, kad geriau tiesiog priimti situaciją tokią, kokia ji yra, ir gyventi toliau.

Kai reikia, apie galimą migrenos priepuolį informuoju aplinkinius. Tuomet juos perspėju, kad migrena gali sutrukdyti mūsų planams, kad jie turėtų laiko pakoreguoti planus ir prisitaikyti.

Be to, kai jaučiu artėjantį oro pokytį, geriu daug vandens. Aš tą darau kiekvieną sykį, kai nujaučiu atslenkančią migreną. Mąstau taip, kad reikiamo vandens lygio organizme palaikymas tikrai nepakenks.

Tuo tarpu pasirūpinu, kad reguliariai valgyčiau sveiką maistą ir taip kuo labiau sumažinčiau migrenos šansus man pakenkti.

Pabaigai

Daugelis mūsų turi ištverti migrenos dirgiklius, kurių negalime kontroliuoti. Tokiomis aplinkybėmis svarbu rasti būdų susitvarkyti su pačiu skausmu. Raktas į sėkmę yra šio proceso metu išlikti pozityviems ir prisitaikyti prie situacijos pagal savo tuometinius poreikius.

 

LA/TV/20/0008 2020 m. liepos

Man šis straipsnis pasirodė:

Pasidalinkite šiuo puslapiu:


Jus taip pat gali sudominti...

Ką aš kalbu apie savo migreną darbe

Danielle Newport Fancher
Skaityti daugiau

Kodėl pavojinga „ištverti“ migreną

Skaityti daugiau

Darbas sergant migrena: kada metas sustoti

Daisy Swaffer
Skaityti daugiau