1. Rūpinamės sveikata
  2. Visos istorijos
  3. Keliavimas su migrena: ką reikia žinoti prieš iškeliaujant?

Keliavimas su migrena: ką reikia žinoti prieš iškeliaujant?

Getty Images / IgorTsarev

Migrena gali nesunkiai sugadinti kelionę. Sužinokite Danielle Newport Fancher patarimus, kaip suvaldyti simptomus per atostogas.

Neseniai patyriau migrenos priepuolį likus dviems valandoms iki kelionės į oro uostą, iš kurio turėjau skristi atostogų. Krepšiai buvo supakuoti, o aš nekantriai laukiau būsimos savaitės. Bet migrena man taip pakirto kojas, kad fiziškai negalėjau nusigauti į oro uostą.

Ne tik nuliūdau, kad teko praleisti smagias poilsines atostogas, bet ir kelias dienas gulėjau lovoje. Negalėjau pakelti galvos nuo pagalvės, žiūrėti televizorių ar net pereiti į svetainę ir įsitaisyti ant ten esančios sofos, kad pakeisčiau aplinką.

Mano migrenos priepuoliai dažnai būna neišvengiami ir ištinka blogiausiu laiku. Bet kelionės yra svarbi mano gyvenimo dalis, tad išmokau įvairių taktikų, padedančių sušvelninti papildomą skausmą ir kuo labiau mėgautis kelionėmis.

Štai mano patarimai, kaip keliauti, kai tenka kęsti migreną.

Nepersistenkite likus kelioms dienoms iki kelionės

Jokiu būdu neapkraukite savęs likus savaitei iki kelionės. Neverta. Nieko nėra blogiau nei turėti sunkią paskutinę savaitę ir perdegti dar neprasidėjus atostogoms.

Gerkite vandenį

Prieš išvykdami kiekvieną dieną gerkite daug vandens. Esu patyrusi, kad dėl paties skrydžio bei nervingo prakaitavimo keliaujant į oro uostą visuomet dehidratuoju. Tam svarbu iš anksto pasiruošti.

Pasiimkite užkandžių

Nevalgymas yra didelė klaida. Keliaudama atostogauti visuomet pasiimu užkandžių. Kartais įsidedu javainį, įvairių riešutų, spragėsių ar net mišrainę. Nesvarbu, koks užkandis – svarbu nesuteikti migrenai galimybių perimti kelionės vadžias.

Išlikite ramūs

Išlikti ramiai man yra sunkiausia, nes tam trukdo daugelis dalykų. Jaučiu akstiną viską užbaigti ir sutvarkyti prieš išvažiuojant. Mėgstu grįžti namo ir sutvarkyti kambarį, tobulai pakloti lovą, o darbų sąrašą palikti beveik tuščią.

Kai žinau, kad padariau viską, ką norėjau, ir kad po atostogų galėsiu grįžti į šiltą nuostabų kambarį, kelionė tampa dar geresnė.

Sutvarkius kambarį, kitas etapas būna kelionė į oro uostą.

Niujorko mieste tai gali būti keblu, ypač jei reikia išvykti penktadienio popietę, kai būna didelis eismas. Todėl greičiausio būdo nusigauti į oro uostą paieškos mane visada vargina (ar užsakyti pavėžėjimo paslaugą, o gal keliauti taksi, metro ar traukiniu?).

Kiek galiu, stengiuosi atsipalaiduoti ir numatyti daugiau laiko, kad nereikėtų nervintis, jog nespėsiu į skrydį.

Atvykus į oro uostą, mano mėgstamiausia nusiraminimo taktika yra rasti knygyną ir paimti knygą, kurios niekada nesu girdėjusi. Nusiperku ją ir pradedu skaityti, o dažnai net neužverčiu, kol nepasiekiu kelionės tikslo.

Gal skamba keistokai, bet tai puikiai nukreipia dėmesį nuo keliavimo streso ir stebuklingai paverčia prarastą kelionės dieną malonumo ir pabėgimo nuo rūpesčių diena.

Lūkesčių suderinimas

Mano bendrakeleiviams su manimi keliauti smagu, bet ne visada paprasta.

Prieš išvykdama į kelionę savo kelionių partneriui (draugei, vaikinui ar šeimos nariui) visada primenu, kad mūsų atostogas gali bet kada sutrikdyti migrena. Kartais galiu jaustis per daug prastai, kad mėgaučiausi akimirkomis.

Aš neprieštarauju, jei kitas asmuo eis turistauti, kai man teks gulėti lovoje. Kai kuriems bendrakeleiviams tai tinka, o kiti mieliau lieka kartu, nes nenori palikti manęs vienos, kai man negera.

Bet kuriuo atveju, geriausia lūkesčius suderinti iš anksto, kad visi iš karto žinotų, kam pasirašo. Tokiu būdu nieks nepyks, jei viskas vyktų ne taip kaip planuota.

Ką daryti oro uoste ir skrydžio metu

Praėjusi apsaugą, čiumpu didelį butelį vandens ir pripilu į jį kristalizuotos citrinos. Iš patirties žinau: didesnė tikimybė, kad gersiu vandenį, jei jame bus citrinos. Geriausias laikas atsigerti vandens būna tik praėjus apsaugą.

Oro uoste didelis vandens butelis dažnai būna brangus, bet jį pirkti verta. Vien jau dėl butelio svorio norisi nugerti kažkiek vandens, kad krepšys nebūtų toks sunkus.

Jei pamirštu įsidėti užkandžių, tuomet būna pats metas ieškoti jų oro uoste. Stengiuosi pirkti tokį maistą, kuriame nebūtų daug druskos ir cukraus. Net jei nesu alkana, vis tiek turiu būti pasiruošusi, nes kito maisto gali tekti laukti bent keletą valandų.

Skrydžio metu ir toliau gurkšnoju vandenį. Kai aptarnaujantis personalas eina pro šalį su vežimėliu, visuomet paprašau daugiau vandens ir kaipmat išmaukiu.

Nepamirškite mėgautis (ir daryti pertraukas)

Mano viduje nuolat vyksta kova tarp mėgavimosi šia akimirka ir savęs pristabdymo, kad nesukelčiau dar vienos migrenos bangos. Stengiuosi kiek galėdama labiau mėgautis ir tuo pačiu prižiūrėti save, kad nepersistengčiau ar nesijausčiau per daug nuvargusi.

Tokiu metu labiausiai padeda trumpas pogulis ir poilsio pertraukėlės.

Po atostogų leiskite sau pailsėti

Kai įmanoma, grįžusi iš atostogų mėgstu pasilikti porą laisvų dienų, kad atsigaučiau nuo kelionės.

Tai man suteikia laiko atsargos. Jei kelionės metu persistengiau labiau nei norėjau, turiu laiko pailsėti ir atsigauti paskutinėmis atostogų dienomis.

Pabaigai

Migrenos priepuoliai dažnai būna netikėti ir neišvengiami. Dažnai keliaujant, svarbu pasiruošti blogiausiam scenarijui. Migrena gali nesunkiai sugadinti kelionę, bet tinkamas pasiruošimas prieš sėdant į lėktuvą leis atostogomis mėgautis daug labiau.

LA/TV/20/0008 2020 m. liepos

Man šis straipsnis pasirodė:

Pasidalinkite šiuo puslapiu:


Jus taip pat gali sudominti...

Ką aš kalbu apie savo migreną darbe

Danielle Newport Fancher
Skaityti daugiau

Kodėl pavojinga „ištverti“ migreną

Skaityti daugiau

Darbas sergant migrena: kada metas sustoti

Daisy Swaffer
Skaityti daugiau