Bendradarbiavimas siekiant taupyti vandenį

Vanduo – gyvybės eliksyras. Kaip per metus sutaupyti 50 mln. galonų vandens

Vanduo yra visame pasaulyje vertingas išteklius. Indijoje jo trūksta labiausiai. Tyrimas, kurį atliko Indijos vandens išteklių ministerija, rodo, jog šalis išgyvena didžiausią vandens krizę savo istorijoje. Dėl švaraus vandens stokos kasmet miršta maždaug 200,000 žmonių.

Asmeninė Asifo Khano misija – sutaupyti kiek įmanoma daugiau vandens. "Turėtume atminti, jog vanduo yra gyvybės eliksyras, o požeminio vandens lygis dėl perteklinio naudojimo visame pasaulyje sparčiai mažėja, taigi vandens taupymas yra kiekvieno mūsų atsakomybė," – sako jis.

A. Khanas yra Teva Gadžraulos gamybos įmonės Indijoje ASS (aplinkos, sveikatos ir saugos) vyresnysis vadovas, pagrindinis įvairių vandens saugojimo iniciatyvų sumanytojas. "Mūsų darbas buvo likviduoti nuotėkius ir visą laiką skatinti žmones taupyti vandenį, kur tik įmanoma. Tai darydami žvalgėmės, ką dar galime nuveikti," – pasakoja A. Khanas.

"Čia, Teva farmacinių veikliųjų medžiagų gamybos įmonėje Gadžrauloje, Utar Pradeše, išvalėme nuotekas – vandenį, kuris atlieka po gamybos proceso, ir panaudojome jį sodo reikmėms, gėlėms ir vejoms laistyti. Turime aušinimo bokštų, kuriems reikia daug vandens (neapdoroto siekiant pašalinti bakterijas ir kitus teršalus), todėl pamanėme, kad jei galėtume panaudoti šį vandenį, būtų sutaupoma daug vandens," – sako Asifas.

Buvo pasiūlyta apdorotą nuotekų vandenį siųsti į vietoje esantį rafinavimo įrenginį, kur vanduo būtų išvalomas ir naudojamas aušinimo bokštams – gamybos metu palaikytų reikiamą įrenginių temperatūrą. "Pasiūlymas pasiekė įmonės vadovus ir buvo pateiktas svarstyti vyriausiajai vadovybei. Turėjome įrodyti, jog tai sutaupytų vandens. Ir mes juos įtikinome," – sako Asifas.

Nuo 2016 metų, kai perdirbtas vanduo pradėtas naudoti aušinimo bokštuose vietoje gryno vandens, iki 2018 metų birželio mėnesio Gadžraulos gamybos įmonėje sutaupytas įspūdingas kiekis vandens – 185,717 kubinių metrų.

Vandens vartojimo sumažinimas pradžiugino Asifą ir jis ėmė kurti tolesnius mažinimo planus. Jo veiklos tiksluose numatyta kasmet vandens suvartojimą Teva Gadžraulos farmacinių veikliųjų medžiagų gamybos įmonėje sumažinti 10%.

Šios pastangos apima darbuotojų ir jų šeimos narių mokymus apie vandens taupymo būdus tiek darbe, tiek namuose. Asifas ir jo komanda taip pat atlieka nuolatinę stebėseną gamykloje, kad būtų nedelsiant pašalinamas net menkiausias vandens nuotėkis.

Kitos vandens saugojimo iniciatyvos apima lietaus vandens statinių sistemos įrengimą ant stogo ir natūralių gėlavandenių telkinių, kuriuos prižiūrės Teva Gadžrauloje, kad vanduo galėtų grįžti į žemę, pritaikymą aplinkinėse gyvenvietėse.

Vienu iš didžiausio vandens taupymo metodų ateityje taps gryno vandens pakeitimas perdirbtu vandeniu "Clean-in-place" (CIP) įrangoje. "Visiškai sustabdžiau gryno vandens naudojimą ir paprašiau už valymą atsakingų padalinių vietoje jo naudoti apdorotą vandenį, – sako Asifas. – Tai paprastas pokytis, padėsiantis ateityje sutaupyti dar daugiau vandens."

Asifas dėkingas Teva vietos vadovybei, palaikiusiai su tvarumu susijusias jo pastangas: "Vadovai visuomet skatina mus imtis naujų dalykų, padedančių apsaugoti gamtą."


Išnašos:

Ref: Indijos vandens išteklių ministerija, kompleksinis vandens išteklių valdymas, https://jalshakti-dowr.gov.in/

Dalintis šiuo puslapiu:

Galbūt jus taip pat domina...

Nustatytų standartų ir taisyklių laikymasis suteikia mums privilegiją gaminti vaistus

Nustatytų standartų ir taisyklių laikymasis suteikia mums privilegiją gaminti vaistus

„Teva“ Lietuvos ligoninėms dovanoja potencialius vaistus COVID-19 gydymui

„Teva“ Lietuvos ligoninėms dovanoja potencialius vaistus COVID-19 gydymui

Kanados vaistininkai ima bendradarbiauti su sergančiųjų globėjais

Kanados vaistininkai ima bendradarbiauti su sergančiųjų globėjais

Parama pacientams susijusi ne vien su fiziniais simptomais

Parama pacientams susijusi ne vien su fiziniais simptomais