Barbara Stensland

Barbara Stensland

Barbara Stensland yra rašytoja, tinklaraštininkė, statybos projektų vadovė ir doktorantūros studentė. Ji gimė Škotijoje, o dabar gyvena Pietų Velse, Jungtinėje Karalystėje. Nuo 2012 m. Barbara rašo tinklaraštį apie savo gyvenimą su IS, jau universitete studijuojantį sūnų, kurį ji vadina Paaugliu, ir apie bet kokią kitą temą, netikėtai šaunančią jai į galvą. Ji neseniai įgijo kūrybinio rašymo magistro laipsnį Kardifo metropoliteno universitete, tačiau nusprendė dar kartą pasinerti į traumuojantį ir bemieges naktis garantuojantį potyrį – šį kartą imdamasi tos pačios srities doktorantūros.

Kas yra Barbara?

Barbara Stensland yra rašytoja, tinklaraštininkė, statybos projektų vadovė ir doktorantūros studentė. Ji gimė Škotijoje, o dabar gyvena Pietų Velse, Jungtinėje Karalystėje.

Nuo 2012 m. Barbara rašo tinklaraštį apie savo gyvenimą su IS, jau universitete studijuojantį sūnų, kurį ji vadina Paaugliu, ir apie bet kokią kitą temą, netikėtai šaunančią jai į galvą. Ji neseniai įgijo kūrybinio rašymo magistro laipsnį Kardifo metropoliteno universitete, tačiau nusprendė dar kartą pasinerti į traumuojantį ir bemieges naktis garantuojantį potyrį – šį kartą imdamasi tos pačios srities doktorantūros.

Jos knyga „Stumbling In Flats“ buvo nominuota 2015 m. tarptautinių „Rubery“ knygų apdovanojimams, o jos magistro baigiamojo darbo novelė buvo nominuota 2017 m. Ekseterio pasakojimų prizui.

Laisvalaikiu ji dažnai mėgaujasi „Netflix“ kolekcijomis, „semiasi įkvėpimo“ ir geria sojų latė kavinėse, susitinka su draugais, palaikiusiais ją nuo pat pradžios. Beje, ji dar mėgsta brangias žvakes bei dovanų parduotuves muziejuose.

Trumpa ligos istorija

„Pirmuosius simptomus pajutau 2011 m., o IS man diagnozuota 2012 m. Mano liga prasidėjo staigiai, be jokio perspėjimo, tad visas mano gyvenimas apvirto aukštyn kojom. Praradau ne tik partnerį, bet ir darbą. Atleido, nes buvau „našta“, todėl man teko ne tik susitaikyti su IS, bet ir kovoti teisme dėl neteisėto atleidimo iš darbo.

Bylą laimėjau ir nuo tada tapau atsidavusia kovotoja už neįgaliųjų teises, ypač susijusias su IS. 2017 m. patekau į IS metų asociacijos kampanijos dalyvės rinkimų finalą.

Mano simptomai – nuovargis, pėdų vilkimas, problemos su pusiausvyra ir vaikščiojimu – mane dažnai pristabdo, bet kai jaučiuosi pakankamai gerai, dirbu išsijuosusi. Manęs niekad neapleidžia mintis, kad 1978 m. tėtis, būdamas 35 metų, mirė būtent nuo IS komplikacijų. Labai pasisekė, kad man prieinamas toks gydymas ir parama, kurių anuomet tiesiog nebuvo.

2016 m. pavasarį manęs paprašė būti IS patarėja trumpametražiam filmui apie IS „Spoon Fed“, kuriame vaidino Lesley Sharp („Scott and Bailey“, „The Full Monty“) ir Joseph‘as Mawle‘is („Game of Thrones“). Be to, filme epizodiškai pasirodžiau ir aš bei mano knyga.

Taip pat neseniai tapau #IAmEmbolden negalios ambasadore Velse – eidama šias pareigas skatinu kuo daugiau kurčių ir neįgalių Velso moterų ir mergaičių tęsti mokslus.

Dalyvauju keleto organizacijų akademiniuose tyrimuose kaip pacientų atstovė, rašau įvairiausiems portalams ir bendrovėms, iš manęs ėmė interviu „BBC Wales“ ir „BBC Radio Wales“, kur pasisakiau negalios tema. Be to, pasirodžiau daugelyje laikraščių, ypač kai rengiau kampaniją prieš taksi vairuotojus, atsisakančius važiuoti trumpus atstumus, ir prieš nehumanišką Asmeninės nepriklausomybės išmokų sistemą.“

Tinklaraštis: https://stumblinginflats.com/

Sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose:

„Twitter“: 5400

Prisijungti su Barbara:


Straipsnių autoriai Barbara Stensland

9 dalykai, kurių niekas nepasakoja apie išsėtinę sklerozę (IS), bet aš papasakosiu

Barbara Stensland
Skaityti daugiau

Pozityvus požiūris į kūną su IS: kaip praradau ir susigrąžinau meilę savo kūnui?

Barbara Stensland
Skaityti daugiau

IS nuovargis: ne pasiteisinimas, o priežastis miegoti

Barbara Stensland
Skaityti daugiau