Ciara O'Rourke

Ciara O'Rourke

Ciara dirba slaugytoja. Ji gyvena Dubline, Airijoje, ir kartu su vyru augina tris nuostabius berniukus.

  • Dublinas

Apžvalga

Serga:

20 metų

Sergu lėtine migrena ir esu dirbanti mama. Stengiuosi gyvenime išlaikyti pusiausvyrą. Tai ne visuomet paprasta. Bet esu nuoširdžiai dėkinga savo nuostabiam vyrui, kuris mane supranta ir padeda įveikti sunkumus. Be to, turiu puikių, palaikančių draugų ir darbo kolegų. Jie pradėjo suprasti, ką reiškia gyventi su lėtiniais skausmais ir kokį poveikį jie turi mano darbiniam bei socialiniam gyvenimui.

Labai džiaugiuosi galimybe šioje erdvėje pasakoti apie savo kasdienį gyvenimą su migrena. Manau, kad tik dalindamiesi savo patirtimi mes mokomės. Taip pat esu įsitikinusi, kad sergant lėtinėmis ligomis labai svarbu išgirsti kitų panašius simptomus patiriančių žmonių pasakojimus. Sirgdamas kartais pasijunti labai vienišas ir atrodo, kad niekas kitas negali suprasti tavęs ar įsivaizduoti, kokius jausmus išgyveni. 

Ligos istorija

Migrenos priepuoliai mane lydi jau beveik 20 metų. Epizodinė migrena išsivystė dėl hormonų pokyčių, įžengus į trečią dešimtį. Artėjant link trisdešimties, migrena tapo lėtinė. Galvą skaudėdavo beveik kasdien, maždaug 20–30 kartų per mėnesį.

Būtent tada pirmą kartą buvau nukreipta pas specialistą. Jis teisingai diagnozavo galvos skausmo priežastį. Reikia pasakyti, kad galiausiai išgirdus diagnozę išties palengvėjo. Gyvendama su lėtiniu skausmu jaučiausi stigmatizuota, nes žmonės iki galo nesuprato migrenos pasekmių ir poveikio.

 

NPS-LT-NP-00007, 2021 m. vasario


Straipsnių autoriai Ciara

Nauja

Ar migrena gali sukelti galvos svaigimą ir sukimąsi? Šie reiškiniai susiję

Ciara O'Rourke
Skaityti daugiau

6 patarimai pasauliui išgyvenant krizę: kaip pasirūpinti savo psichikos sveikata ir gyventi su migrena

Ciara O'Rourke
Skaityti daugiau

Draugystės išbandymai (ir atradimai) sergant lėtine migrena

Ciara O'Rourke
Skaityti daugiau