1. Rūpinamės sveikata
  2. Visos istorijos
  3. Migrena serganti Danguolė: svarbiausia tinkamai pažinti šią ligą

Migrena serganti Danguolė: svarbiausia tinkamai pažinti šią ligą

Galvos skausmai – negalavimas, su kuriuo yra susidūręs praktiškai kiekvienas. Nors tokio pobūdžio skausmus įprastai sukelia nuolatinis nuovargis ar stresas, pasitaiko atvejų, kuomet pagrindine varginančių galvos skausmų priežastimi tampa migrena. Netikėtai užklupusi migrena dažnai tampa pacientų gyvenimą pakeičiančiu veiksniu, darančiu didelę įtaką jų kasdienei veiklai, gyvenimo būdui ar net pomėgiams. Daugybę metų migrena serganti vilnietė Danguolė pasakoja, kad prireikė begalinės kantrybės, valios ir ilgų metų, kol išmoko kontroliuoti savo ligą ir su ja susigyventi.

Kada pajutote pirmuosius migreninių galvos skausmų priepuolius? Kokia buvo ligos pradžia?

Su migrena susidūriau būdama dvidešimt vienerių. Netikėtai pajutusi prasidėjusius galvos skausmus griebiausi nuskausminamųjų, tačiau šie skausmo nesumažino. Milžinišką galvos skausmo priepuolį taip pat lydėjo ir pykinimas bei padidėjęs jautrumas garsui, šviesai. Skausmo priepuoliai kartojosi, todėl nedelsdama kreipiausi pagalbos į medikus, kurie man ir diagnozavo šią ligą.

Kokie buvo didžiausi iššūkiai mokantis kontroliuoti šią ligą?

Manau, jog kiekvienas migrena sergantis žmogus yra išbandęs begalę įvairiausių metodų. Vos išgirdę dar negirdėtą patarimą, migrena sergantys žmonės dažnai yra pasiruošę padaryti viską kokybiškesnio gyvenimo vardan. Laikui bėgant supratau, kad kontroliuoti šią ligą yra ypatingai sunku. Išbandžiau begalę skirtingų vaistų, kuriuos paskirdavo gydytojas. Žinoma, vaistai kažkiek padėdavo, tačiau skausmo priepuoliai vis tiek kartodavosi. Dalis anksčiau vartotų vaistų taip pat sukeldavo ir pašalinius poveikius, pasireiškiančius bendru slopinimu, o tai trukdė tiek asmeniniam gyvenimui, tiek darbui. Vis dėlto vienas didžiausių iššūkių – tinkamai pažinti šią ligą bei su ja susigyventi.

Kaip migrena paveikė Jūsų profesinį gyvenimą?

Migrena ypatingai paveikė mano profesinį gyvenimą. Darbas visuomet buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl buvau priversta prisitaikyti prie besikartojančių skausmo priepuolių net ir darbo metu. Mano darbas yra gana įvairiapusiškas, todėl dažnai tekdavo keliauti. Darbo kelionių metu buvau priversta didelį dėmesį skirti vaistams, kurie visuomet užimdavo didelę dalį bagažo. Vaistus visada stengdavausi turėti tiek lagamine, tiek ir rankiniame bagaže. Nuolat lydėdavo baimė, jog netyčia pasimetus lagamintui galiu likti be vaistų. Suvokimas, jog vaistai yra vienintelis efektyvios pagalbos šaltinis, priversdavo ieškoti išeičių ir padaryti viską, jog vaistai visuomet būtų ranka pasiekiami.

Kaip į Jūsų ligą reaguoja aplinkiniai?

Džiaugiuosi, jog mane supantys žmonės yra supratingi. Palaikymo sulaukiu tiek iš šeimos narių, tiek ir darbe. Kartais malonu apie tai pasikalbėti su žmonėmis ir suprasti, jog nesi vienintelė, gyvenanti akistatoje su migrena. Tokiu atveju suvoki, jog ši liga nėra pasaulio pabaiga, atrandi jėgų, padedančių toliau kovoti ir laimingai gyventi.

Ką galėtumėte patarti kitiems žmonėms, kurie taip pat serga migrena?

Kitiems duoti konkrečių patarimų yra gana sunku, nes ši liga yra labai individuali. Manau, jog svarbiausia yra pažinti „savo“ migreną. Labai svarbu šią ligą atidžiai sekti ir imtis veiksmų, vos pajutus pirmuosius skausmo priepuolio simptomus. Pati puikiai žinau, ką reiškia sureaguoti pavėluotai, todėl manau, jog ankstyvas priepuolio atpažinimas yra vienas svarbiausių dalykų. Taip pat rekomenduoju nuolat domėtis įvairiomis naujovėmis medicinos srityje, nes laikui bėgant veiksmingų priemonių tikrai atsiranda. Neabejoju, kad su migrena kovoti padedančių priemonių atsiras ir ateityje.

FRE-LT-NP-00047

Man šis straipsnis pasirodė:

Pasidalinkite šiuo puslapiu:


Jus taip pat gali sudominti...

Ką aš kalbu apie savo migreną darbe

Danielle Newport Fancher
Skaityti daugiau
A woman at the beach

Kodėl pavojinga „ištverti“ migreną

Skaityti daugiau

Darbas sergant migrena: kada metas sustoti

Daisy Swaffer
Skaityti daugiau