Gyvenimas yra saldus. Teva bitininkai

Vieną vasaros vakarą žmogiškųjų išteklių direktorei Laurai Baltakienei ir jos kolegoms iš Vilniuje, Lietuvoje, esančios Teva gamybos įmonės gimė nuostabi mintis. Rezultatas? Puikus komandinis darbas ir skanus šviežutėlis medus

Nuo ko prasidėjo bitininkystės programa?

Vieną vasaros vakarą prieš kelerius metus su draugais pagaminome avilį. Dalyvavome praktiniame užsiėmime, kurį vedė profesionalus bitininkas. Jis mielai pademonstravo, kaip pastatyti avilį. Avilio gamyba mums priminė puikų komandinį darbą biure. Vėliau kolega pasiūlė: "Aš bitininkauju tėvų namuose. Kodėl mums nepabandžius pasistatyti avilio čia, bendrovės "Sicor Biotech-Teva" teritorijoje?" Nuo to viskas ir prasidėjo. Bendrovė suteikė mums bitininkystei reikiamą įrangą.

Kokie žmonės dalyvauja?

Pagrindinis mūsų bitininkas yra Algirdas Norkūnas, jaunesnysis vaistinių veikliųjų medžiagų gamybos komandos technologas. Nemažai mūsų kolegų dalyvavo kopinėjant medų. Visi, kas paragavo, gyrė, kad labai skanus!

Koks jūsų bitininkavimo tikslas –medaus gamyba labdarai ar Teva darbuotojų malonumui?

Tai džiaugsmą teikianti veikla, papildomai nešanti naudą gamtai – bitės apdulkina mūsų aplinkos medžius ir gėles. Mūsų medaus galima rasti Teva valgykloje Vilniuje. Dalis medaus išpilstoma ir dovanojama mūsų partneriams, draugams ir kolegoms iš kitų šalių.

Ar Teva bitininkai Vilniuje turi ankstesnės patirties?

Dauguma mūsų darbuotojų to išmoko iš savo tėvų vaikystėje, kiti entuziastai bitininkystę atrado kaip naują hobį. Kai kurie susidomėjo iš mokslinių paskatų, siekdami daugiau sužinoti, kaip bitės sąveikauja tarpusavyje ir su aplinka.

Koks yra geriausias šio hobio aspektas?

Bitininkavimas stiprina mūsų draugystės ir komandinio darbo ryšius. Be to, medus turi daug sveikatai naudingų savybių.

Kiek medaus pagaminama?

Pradžioje susidarydavo vos keli litrai, o praėjusiais metais – jau 12 litrų.

Kaip apibūdintumėte skonį?

Sakyčiau, medus yra labai skanaus gėlių aromato. Taip yra dėl to, kad jis surenkamas iš įvairių mūsų regione augančių augalų, įskaitant usnis, klevus, gluosnius, avietes, liepas ir lauko gėles.

Ar kam nors buvo įgėlusi bitė?

Ne! Viskas atliekama profesionaliai. Dirbdami su aviliais dėvime apsauginius drabužius, todėl tokio įvykio dar nebuvo.

Kuo ypatingos lietuviškos bitės?

"Sicor Biotech" ("Teva") bitės yra ypatingos! Kadangi dirbame kartu, jos – lyg mūsų komandos narės ir draugės. Mes juks turime bendrą tikslą – geresnė žmonių savijauta.

Kaip prižiūrite bites ir avilius?

Iš avilių reikia išimti korio rėmus, paliekant maždaug 9 rėmus. Aviliui taikome specialų gydymą, kad bitės liktų sveikos. Bites dažnai puola erkutės. Jei jų nenaikinsi, per žiemą bitės gali žūti. Be to, bites reikia maitinti. Būtina paruošti sirupą ir maitinti bites iš specialios dėžutės. Po gydymo bitėms reikia leisti per žiemą pailsėti.

Dalintis šiuo puslapiu:

Galbūt jus taip pat domina...