Kanados vaistininkai ima bendradarbiauti su sergančiųjų globėjais

Tiltų tiesimas. Nauja vaistinių programa Kanadoje, kuria pradedamas bendradarbiavimas su sergančiųjų globėjais

Šiuo metu yra daugiau nei aštuoni milijonai kanadiečių, besirūpinančių sergančiu šeimos nariu ar draugu. Kanados globėjų tyrimo (2018 m. gegužė) duomenimis, 69 procentai globėjų nurodė, jog rūpinimasis artimuoju paveikė jų emocinę sveikatą, o pusė respondentų tvirtino, kad tai turėjo įtakos ir jų fizinei sveikatai 01.

Ko gero, dar didesnį nerimą kelia tai, kad trūksta paramos tinklų, prieinamų globėjams. Trečdalis globėjų nesijaučia tinkamai palaikomi ar išgirstami vaistininkų, ketvirtadalis nėra tikri dėl gydymo programos ar asmens, kuriuo rūpinasi, būklės 02.

Kad padėtų patenkinti šį gyvybiškai svarbų poreikį, Teva ir "Huddol" (internetinis bendraamžių ir profesinės paramos tinklas globėjams) susivienijo kurti naują iniciatyvą, kurios tikslas – stiprinti ryšius tarp globėjų ir vaistininkų ir parodyti jų naudą.

Kvebeke 2018 m. birželį buvo pradėta šešių mėnesių trukmės bandomoji programa. Ateityje ją ketinama vykdyti visoje Kanadoje. Pagrindiniai projekto komponentai yra internetinis mokymų kursas vaistininkams ir informacijos rinkinys globėjams.

"Slaugos našta yra didžiulė. Jeigu nematai šviesos tunelio gale, tai gali kelti didžiulį stresą," – aiškina Lucy Barylak, globėja ir socialinė darbuotoja.

"Huddol" atliko rinkos tyrimą, kuriame dalyvavo 300 globėjų iš Kvebeko ir visos Kanados. Tyrimu buvo siekiama įvertinti globėjų patirtį, susijusią su vaistinėmis. Pusė respondentų teigė, jog vaistininkas žinojo, kad jie yra globėjai, bet 73 procentai respondentų atskleidė stebėtiną faktą, kad vaistininkas niekada nepaklausė arba tik retai paklausdavo apie jų, kaip globėjų, vaidmenį 03.

Problemos išryškinimas

"Dažnai globėjai lieka nepastebimi sveikatos priežiūros sistemoje. Bet juk jie yra labai svarbūs – gina pacientų teises, atlieka tarpininko ir koordinatoriaus vaidmenį sąveikaudami su sveikatos priežiūros specialistais. Vienas iš svarbiausių kontaktų su specialistais taškų yra vaistininkas ir vaistinės personalas," – sako Davidas Boughneris, Teva vyresnysis verslo vadybos direktorius Kanadoje.

Markas Stolowas, "Huddol" generalinis direktorius, pažymi, jog tyrimų, susijusių su globėjų vaidmeniu, daugėja. Kadangi labai svarbu suprasti globėjų ir vaistininkų patirtį, šioje programoje dėmesys skiriamas iniciatyvių ir apčiuopiamų sprendimų palengvinimui.

"Suprantant globėjų patirtį vaistinėje, pažymėtina, kad globėjų rinkiniu taip pat siekiama palaikyti tinkamą globėjų patirtį bendruomenėje ir sveikatos priežiūros sistemoje. Visa tai prisideda prie geresnių sveikatos rezultatų," – sako M. Stolowas.

Globėjų rinkinys

Rinkinys sukurtas siekiant optimizuoti patirtį vaistinėje, įtraukti globėjus į paramos tinklus, padėti jiems geriau suprasti save ir savo poreikius, o vaistininkams palengvinti bendradarbiavimą su globėjais ir nutiesti tarp šių dviejų grupių tiltus.

"Teva Canada" ir su ja bendradarbiaujanti Prancūzijos įmonė "Huddol" pradėjo bandomąjį projektą. Lori Mann, rinkodaros komunikacijos direktoriaus pavaduotoja, paaiškino, jog vykdant bandomąjį projektą apsiribota konkrečiu Kvebeko regionu. Pirmaisiais trimis mėnesiais buvo susitelkta į vaistininkų informavimą apie švietimo programą ir kursus, kuriuos jie lankys prieš pradėdami platinti globėjų rinkinį. Internetiniai mokymai apima tris modulius šiomis temomis: ką reiškia būti globėju; globėjas ir vaistininkas; parama globėjams.

Antrame bandomojo projekto etape bus vykdoma skaitmeninės reklamos kampanija, skirta dalyvaujančių vaistinių kompetencijai šioje srityje didinti. Bendrovės "Teva Canada" kuriamoje globėjų interneto svetainėje yra globėjams skirtų atsisiųsti PDF failų ir vaizdo įrašų, pateikiama nuoroda į "Huddol" svetainę ir žemėlapį, kuriame globėjams nurodytos vaistinės, išmokytos jiems padėti. Vaistinių komandos, baigusios internetinius mokymus, globėjams platins globėjų rinkinius.

Priežiūros rinkinyje yra bukletas, padėsiantis globėjams efektyviau ir lengviau orientuotis sveikatos priežiūros sistemoje. Jame pateikta naudingų šaltinių apie paramą bendruomenei, informacija apie "Huddol", taip pat teisinė informacija, susijusi su paciento atstovavimu. Be to, rinkinyje yra kontrolinis sąrašas globėjams, padėsiantis pasiruošti susitikimui su vaistininku.

Projekto tikslas – palaikyti globėjus priimant sprendimus, paaiškinti, kada būtina ieškoti pagalbos, kaip žinoti, jei kyla esminių su gydymu susijusių problemų, padėti suprasti ligą ir galimus gydymo būdus, stiprinti globėjų jungimosi į tinklus idėją.

Suporavimas

Lori Mann pasakoja, jog "Teva Canada" dažnai bendradarbiauja su pirmaujančiais savo srities ekspertais. "Mes visada įsitikiname, kad mūsų rašytojai ir konsultantai yra vieni iš geriausių savo srityje. Kalbant apie globą ir apskritai gerovę, tokie yra Markas Stolowas ir Huddol", – sako ji.

"Huddol" yra pirmasis Kanadoje dvikalbis socialinis sveikatos tinklas ir internetinis šaltinis, padedantis globėjams susisiekti su kitais globėjais ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, išmokytais teikti pagalbą globėjams. M. Stolowas sako: "Darbas su bendrove "Teva Canada" – jaudinanti patirtis. Mus sudomino įmonė, pasirengusi imtis iniciatyvos globėjų atžvilgiu ir pasirinkusi mus palaikyti ją tame procese."


Išnašos:

  1. Back to contents.

    Teva Canada Carers Pulse Report – apklausa, kurią bendrovės "Teva Canada" vardu atliko nepriklausoma pasaulinės rinkos tyrimų bendrovė "Edelman Intelligence"

  2. Back to contents.

    Teva Canada Carers Pulse Report – žr. 1 pastabą

  3. Back to contents.

    Remiantis "Huddol" rinkos tyrimų ataskaita

Dalintis šiuo puslapiu:

Galbūt jus taip pat domina...