Išmaniųjų technologijų įrenginiai suteikia išsėtine skleroze sergantiems asmenims bendruomeniškumo jausmą

Išmaniųjų technologijų įrenginiai naudingi ne tik skaičiuojant žingsnius ar kalorijas. Jei sergate išsėtine skleroze (IS), išmaniųjų technologijų pagalba galite prisijungti prie bendruomenės su kitais panašioje situacijoje esančiais asmenimis

Teva vartotojų sprendimų ir pasaulines klientų įžvalgas renkanti komanda tikrino, ar prie tinklų jungiami įrenginiai gali pagerinti sveikatą ir suteikti pojūtį, kad sveikatos būklė būtų geriau sekama. Rezultatas – prie bendrovės sveikatos tyrimo prisijungė pirmasis IS pacientas ir numatytos investicijos į skaitmeninę sveikatą.

Komanda pasirinko tris technologijas: išmanųjį laikrodį aktyvumui stebėti, miego registravimo sistemą miego trukmės ir kokybės vertinimui atlikti ir išmaniąsias svarstykles svorio ir kūno sudėties pokyčiams fiksuoti.

Šis metodas suteikė keletą netikėtų įžvalgų. Dėl pasirinkto tyrimo metodo dalyviai galėjo bendrauti tarpusavyje. Vienas iš komandos narių sakė: "Atsirado bendruomenės, kurioje žmonės gali padėti vienas kitam, kūrimo jausmas. Tarp niekada vienas kito nemačiusių, skirtingose šalies dalyse gyvenančių žmonių užsimezgė tikri santykiai. Buvo nuostabu tai matyti."

Tinkamų partnerių nustatymas

Paprastai tokio tipo mokslinis tyrimas būtų atliekamas kaip klinikinis tyrimas, tačiau komanda žinojo, jog tai kainuotų milijonus dolerių ir vien dalyvių paieškai reikėtų kelių mėnesių laiko. Teva sugalvojo komercinį būdą, kaip išanalizuoti bendrą įrenginių naudojimą, susijusį su konkrečia pacientų populiacija.

Labai svarbu buvo rasti trečią šalį, kuri būtų įsitraukusi taip pat, kaip ir visa pasaulinė komanda. Teva užmezgė santykius su "Withings", šiuo metu priklausančia bendrovei "Nokia" (ši įmonė padėjo apsirūpinti įrenginiais ir atlikti surinktų duomenų analizę), taip pat su "C Space Health" komanda (padėjo surinkti dalyvius ir užtikrinti reikiamą dalyvavimo lygį).

Bendradarbiauti su "C Space Health" buvo vienas malonumas. Ši įmonė buvo itin lanksti. Teva prašymu ji sukūrė dalyviams internetinį bendruomenės portalą. Tai komandai leido ištirti renkamų duomenų kontekstą, kad tyrimo rezultatus būtų galima panaudoti ateityje. "C Space Health" taip pat parengė išsamų mokymosi planą, susijusį su įprastine veikla, ir klausimynus, padėjusius suprasti žmonių patirtį naudojant išmaniuosius įrenginius, įskaitant dalyvių nuomonę, kas turėjo įtakos "gerai" arba "blogai" IS dienai, ir bendrą nuomonę apie savo sveikatą.

Objektyvių duomenų nauda

Po 5 mėnesių tyrimo dalyviai pasidalijo savo nuomone. Teva iš pacientų sužinojo, kad jie jautėsi, lyg geriau suvoktų savo ligą, nes buvo pateikiami objektyvūs duomenys, kurių jie paprastai anksčiau nematydavo.

Bendrovei Teva tyrimas atskleidė vertingų įžvalgų apie skaitmeninės sveikatos ir kitų nemedikamentinių intervencijų teikiamas galimybes ir padėjo pagrindus ateities investicijoms bei tyrimams.

Pavyzdžiui, Teva komanda sužinojo svarbų faktą apie IS pacientų nešiojamus tipinius aktyvumo stebėjimo prietaisus. Šie prietaisai paprastai nešiojami ant riešo, tačiau IS sergantys asmenys dažnai turi stabilumo problemų, todėl eidami naudojasi vaikštyne arba laikosi už sutuoktinio rankos. Tokiu atveju jų ranka nesiūbuoja ir aktyvumo stebėjimo prietaisas žingsnių nefiksuoja. Akivaizdu, kad šiai populiacijai kuriami prietaisai turi būti atitinkamai pritaikyti.

Pacientų savijautos gerinimas

Šis tyrimas suteiks informacijos "Global MS Brand Team" ateities sprendimams. Jis suteikė įžvalgų, kurios gali būti aktualios ir daugeliui kitomis lėtinėmis ligomis sergančių pacientų, kuriuos remia Teva. Ši didesnė iniciatyva padeda žmonėms jaustis geriau.

NPS-ALL-NP-00015 MAY 2018

Dalintis šiuo puslapiu:

Galbūt jus taip pat domina...